نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
70 درصد از فقیرترین افراد جهان را زنان تشکیل می‌دهند      

70 درصد از فقیرترین افراد جهان را زنان تشکیل می‌دهند

 

یونیسف اعلام کرد:
تنها یک‌دهم کل ثروت دنیا متعلق به زنان است
به گزارش یونیسف در بهترین شرایط حقوق متوسط زنان سه چهارم دستمزد مردان است و با وجودی که دو سوم کل ساعات کار جهان مربوط به زنان است، آن‌ها تنها مالک یک دهم ثروت دنیا هستند.
به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یونیسف اعلام کرد: بهترین راه برای مقابله با وضعیت نامناسب دختران و زنان جهان، فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل و آگاهی از حقوق زنان است.
در این گزارش آمده است: در سنین 13 الی 14 سالگی، دختران به دلیل ناپختگی ممکن است و داشتن اطلاعات اندک از حقوق خود، دست به ریسک زده و در سنین خیلی پایین تن به ازدواج می‌دهند. این ازدواج‌ها ممکن است به خواست و اجبار والدین و یا به طور ناخواسته و غیرارادی بر اساس فشارهای جامعه و اجتماع صورت گیرد.
بنابر گزارش یونیسف، این دختران در صورتی که مایل به اشتغال خارج از منزل باشند، نیز با مشکلاتی چون بهره‌کشی در محیط کار، حقوق پایین و یا بدرفتاری صاحبان کار مواجه خواهند شد. برخی دیگر از آن‌ها نیز در وضعیتی به مراتب اسفناک‌تر قرار دارند.
به عنوان مثال در برزیل، حدود 500 هزار دختر در سنین کمتر از 20 سال مجبور به خود فروشی می‌شوند چرا که از نظر آن‌ها این کار تنها راه کمک به معیشت خانواده است.
در واقع دخترانی که حق تحصیل ندارند، همواره خود را در معرض خطر زندگی ملامت بار در بزرگسالی قرار می دهند، چرا که حدود 70 درصد از فقیرترین افراد در سراسر جهان را زنان تشکیل می‌دهنند.
یونیسف در این گزار ش تصریح کرد: بنا به همه این دلایل، لازم و واجب است که دختران تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته و از حق تحصیل بهره‌مند شوند


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/05/25 -- 21:05:33
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1753