نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد      

ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد

 

فوربس در تازه‌ترین شماره خود نوشت ، وارن بافت رئیس شرکت برک شایر با پیشی گرفتن بر بیل گیتس رئیس مایکروسافت به ثروتمند‌ترین میلیاردر جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، این نشریه در ادامه افزود : بافت به 13 سال برتری بیل گیتس خاتمه داد . میزان ثروت و دارایی بافت در 12 ماه منتهی به 11 فوریه با 10 میلیارد دلار افزایش به بیش از 62 میلیارد دلار رسیده است.

میزان داراییهای بیل گیتس نیز در این مدت با 2 میلیارد دلار افزایش به 58 میلیارد دلار رسیده است.

بیل گیتس با دو پله سقوط به سومین ثروتمند بزرگ جهان تبدیل شده است.

کارلوس اسلیم مکزیکی 68 ساله و مالک شرکت مخابراتی مکزیک با 60 میلیارد دلار دومین ثروتمند بزرگ جهان شناخته شده است. روسیه با پشت سر گذاشتن آلمان دومین کشور جهان از لحاظ میلیاردرها به شمار می‌رود.

بیش از 70 درصد میلیاردرهایی که به تازگی در فهرست فوربس قرار گرفته اند ، از روسیه ، هند ، چین و آمریکا هستند.

در سال 2006 نیمی از 20 میلیاردر بزرگ جهان از آمریکا بودند. این در حالی است که این تعداد امسال به چهار نفر کاهش یافته است. ارزش سهام شرکت برک شایر طی 20 سال اخیر بیش از 4700 درصد رشد داشته است . ارزش این شرکت بیش از 215 میلیارد دلار است و دهمین شرکت بزرگ جهان به شمار می رود . ارزش شرکت مایکروسافت نیز بیش از 262 میلیارد دلار برآورد شده و این شرکت هفتمین شرکت بزرگ جهان است.

لاکشمی میتال هندی مالک کارخانه بزرگ تولید فولاد چهارمین ثروتمند بزرگ جهان است. بیش از 1125 میلیاردر بزرگ از 54 کشور جهان در فهرست امسال فوربس قرار دارد که نسبت به سال قبل 179 نفر افزایش داشته است.

ارزش کل دارایی این افراد بیش از 4/4 تریلیون دلار است . میانگین ثروت هر یک از این افراد به بیش از 9/3 میلیارد دلار می رسد که نسبت به سال قبل 250 میلیون دلار رشد نشان می دهد. جوان‌ترین عضو این فهرست مارک زوکربرگ موسس شرکت FACEBOOK است.

وی با 23 سال سن بیش از 5/1 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد.

ثروتمندترین زن جهان نیز خانم لیلیان بتن کورت دختر مالک شرکت لورآل فرانسه است. وی با 22 میلیارد دلار ثروت در رتبه 17 فهرست قرار دارد.

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/05/25 -- 21:03:04
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1675