نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
رونمایی از ارائه خدمات غیرحضوری بانک پارسیان از طریق کارت ملی هوشمند      

ارائه خدمات غیرحضوری بانک پارسیان از طریق کارت هوشمند ملی با حضور مسئولین ارشد سازمان ثبت احوال کشور و بانک پارسیان در ساختمان شعبه مرکزی این بانک رونمایی شد و به مرحله بهره برداری رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، حمید درخشان نیا معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم رونمایی از نخستین (VTM) بانکی با امکان استعلام ثبت احوال ضمن بیان اینکه بانک پارسیان یکی از بانک های پیشرو در نظام بانکی است، افزود : بانک پارسیان برای اولین بار در کشور از دستگاه های (VTM) با امکان احراز هویت آنلاین از طریق کارت هوشمند ملی رونمایی و عملاً بهره برداری از این کارت ها را اجرایی کرده است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد : احراز هویت و بهره برداری از طریق (VTM) بانک پارسیان، در 3 مرحله برنامه ریزی شده است؛ که با قراردادن کارت ملی در (VTM) آغاز، سپس انطباق با اثرانگشت و در پایان با وارد کردن رمز کارت می توان امور بانکی مورد نیاز را در شبانه روز از طریق آن انجام داد و این مهم گام بلندی در توسعه خدمت رسانی به مردم و کاهش هزینه ها محسوب می شود.

وی درمورد فرمایشات مقام معظم رهبری توضیحاتی ارائه داد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با رییس جمهور و اعضای هیات دولت دستور فرموده بودند از توسعه شعب خودداری شود، این اقدام می تواند دراین راستا کمک موثری باشد و به جای توسعه شعب و افزایش هزینه ها امکان ارائه خدمات غیرحضوری را فراهم می آورد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور در مورد پروژه کارت هوشمند ملی اظهار کرد: پروژه کارت هوشمند ملی از چند سال پیش آغاز شده بود اما در 2تا 3 سال اخیر شتاب بیشتری گرفت به طوریکه برای 75 درصد واجدین شرایط و جامعه هدف کارت هوشمند ملی صادر شده است و امیدواریم بعد از دریافت اعتبارات لازم از سازمان برنامه و بودجه امسال بتوانیم پروژه را تکمیل نموده و برای همه هموطنان بالای 15 سال کارت هوشمند صادرکنیم.

درخشان نیا همچنین افزود: سازمان ثبت احوال کشور دستگاهی کاملا توسعه یافته است و زیرساخت های لازم در ان تمهید شده است که به ما اجازه می دهد از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به صورت برخط به بیش از 200 هزار نقطه کشور خدمات ارائه کنیم.گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1397/06/20 -- 10:47:06
نویسنده : H.K.N
تعداد بازدید : 409