نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
سند هویتی شهید چمران رونمایی شد      

سند هویتی شهید مصطفی چمران در همایش شجاع ترین دانشمند قرن با حضور ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین رونمایی شد.

سند هویتی شهید چمران رونمایی شد

سند هویتی شهید مصطفی چمران در همایش شجاع ترین دانشمند قرن با حضور ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین رونمایی شد.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل: مراسم گرامیداشت سی و یکمین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران با حضور مهندس مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ،حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین عصر امروز در وزارت کشور برگزار شد.

محمد حسن ابوترابی فرد در همایش 'شجاع ترین دانشمند قرن' گفت: ایمان یعنی رسیدن به قله های عقلانیت، علم، معرفت، خدا را با همه وجود لمس کردن که شهید چمران یک دنیا پر از ایمان بود.

وی با برشماری صفات شهید چمران و بیان خاطراتی از آشنایی خود با این شهید در جنوب لبنان ادامه داد: نطفه اولیه مقاومت در لبنان را شهید چمران با پایه گذاری کرد و او مدرسه صنعتی صور را با پشتیبانی آیت الله صدر بنا نهاد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چمران پیش از اینکه یک جهادگر در راه مبارزه با دشمن باشد جهادگر فی سبیل الله بوده است.

وی همچنین شهید چمران را شاگرد برجسته امام (ره) و مکتب امام (ره) دانست.

در ابتدای این مراسم 'مهدی چمران' گفت: شهدا هیچ نیازی به ما ندارند، بلکه این ما هستیم که با گرامیداشت یاد وخاطره آنها می خواهیم راهشان را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه هنوز شهدا مظلوم هستند، ادامه داد: ما به هیچ عنوان نمی توانیم خدماتی که شهدا به انقلاب کرده اند را جبران کنیم، اما آنها در جامعه حضور دارند و فضای ما را عطرآگین می کنند.

رییس شورای عالی استان ها با بیان اینکه امام حسین (ع) به گریه ها و زاری های ما احتیاج ندارد، تصریح کرد: اما این عاشورا بود که انقلاب اسلامی را بوجود آورد و همین انقلاب اسلامی باعث تفکر بیداری اسلامی شد و امیدواریم در آینده ای نزدیک این بیداری اسلامی تمامی شمال آفریقا، آسیای مرکزی، خاورمیانه عربی و جنوب شرقی آسیا را درنوردد و پایه های استکبار را به لرزه درآورد تا زمینه ظهور منجی عالم بشریت فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: شرایط کنونی کشور به گونه ای است که ما بیش از هرزمانی به شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنها احتیاج داریم تا به ما القا کنند که بیشتر به امید، آگاهی و نیرو احتیاج داریم تا بر دشمنان غلبه کنیم.

در پایان سخنان چمران از تصویر سندهویتی (شناسنامه و کارت ملی)شهید چمران با حضور معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال و ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1391/04/01 -- 14:24:05
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1805