نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
«طرح تامین آتیه مهر امام رضا (ع)» آینده پرنشاطی را نوید می دهد      

دکتر ناظمی اردکانی گفت: «طرح تامین آتیه مهر امام رضا (ع)» آینده پرنشاطی را نوید می دهد

 

دکتر ناظمی اردکانی گفت: «طرح تامین آتیه مهر امام رضا (ع)» آینده پرنشاطی را نوید می دهد.
دکتر ناظمی اردکانی ریییس سازمان ثبت احوال کشور  با ذکر این موضوع که طرح تامین آتیه مهر امام رضا(ع) از رویکردهای ارزشمند و راهگشای دولت است، با اشاره به اصل 29 قانون اساسی مبنی بر الزام دولت برای پوشش تمام آحاد جامعه به بیمه تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد این طرح گامی مهم برای تحقق این امر است که بعد از 20 سال برای اموری چون تامین مسکن مناسب، ایجاد فرصت شغلی، هزینه‌های ازدواج، تحصیلات عالیه و حوزوی، درمان بیماری‌های صعب العلاج و حتی هزینه‌های حج تمتع مورد استفاده قرار گیرد. 
وی با بیان اینکه ‌طرح تامین آتیه مهر امام رضا(ع) برای تامین آتیه نوزادان توسط هیات وزیران تصویب شده است، ‌گفت: علاوه بر آنکه وزارت رفاه و تامین اجتماعی مسوولیت اجرای این طرح را بعهده دارد، وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، کار و امور اجتماعی و مسکن و شهرسازی، بانک مرکزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری نیز اعضای آن را تشکیل می‌دهند و کارگروه آن نیز با تهیه و تدوین دستورالعمل‌های مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام می‌کند. 
وی گفت: این طرح سطح فراگیری بسیاری در میان افراد جامعه خواهد داشت و با احتساب تولد سالانه حدود یک میلیون و 400 هزار نوزاد در کشور، آتیه بسیار خوب و مطمئنی را برای این افراد تضمین خواهد کرد. 
وی ‌ترغیب خانواده‌ها برای سپرده‌گذاری را از مزایای این طرح دانست و گفت: این امر در راستای بهبود جایگاه اجتماعی افراد، پیوند دولت و مردم، تعلق خاطر به آینده و تقسیم عادلانه منابع ملی انجام می‌شود. 
وی طرح تامین آتیه مهر را طرحی اقتصادی خواند و گفت:‌ این طرح برنامه‌ریزی‌هایی را برای دو نسل آینده دارد و منجر به خروج افراد از فقر می‌شود. 
وی با یادآوری نگاه عدالت مهر دولت در اجرای طرح‌های مختلف، افزود: طرح تامین آتیه مهر امام رضا(ع) نیز با نگاه کاملا عدالت محور دولت اجرا شده و در آن تمام متولدان ایرانی تحت پوشش قرار می‌گیرند. 
ناظمی اردکانی این طرح را بزرگترین و فراگیرترین طرح کشور برای سرمایه‌گذاری جهت حل مشکلات نسل‌های آتی کشور نام برد و گفت: این طرح با هزینه‌ای کم تمام آحاد مردم را در بر می‌گیرد. 
رییس سازمان ثبت احوال با اشاره به اصل 43 قانون اساسی‌،‌ گفت: براساس این اصل دولت باید برای‏ تامین‏ استقلال‏ اقتصادی‏ جامعه‏ و ریشه‏ کن‏ کردن‏ فقر و محرومیت‏ و برآوردن‏ نیازهای‏ انسان‏ در جریان‏ رشد، با حفظ آزادی‏ او تلاش کند و این طرح در این راستا اجرایی شده است. 
وی گفت: با توجه به اینکه سالانه یک میلیون و 400 هزار نوزاد در کشور متولد می شوند این طرح می‌تواند آینده جوانان 20 سال آینده کشور را تامین کند. 

وی همچنین با اشاره به اینکه 565 هزار و 597 نوزاد در 5 ماهه اول سال جاری متولد شده‌اند، گفت: تمام این نوزادان را برای دریافت هدیه یک میلیونی دولت، به بانک ملی معرفی کرده‌ایم.

دکتر ناظمی با اشاره به پرداخت هدیه یک میلیونی دولت به نوزادانی که از 1/1/89 متولد شده‌اند، گفت: این افراد را به بانک ملی برای باز کردن حساب پس انداز قرض الحسنه معرفی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: آمار نوزادانی را که از ابتدای سال تا مهر متولد شده‌اند به صورت لوح فشرده به بانک ملی اعلام می‌کنیم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: از مهر به بعد فرمی را تهیه کرده‌ایم که در آن فرم نام نزدیکترین بانک محل سکونت درج و افراد را به آنجا معرفی می‌کنیم.

ناظمی خاطرنشان کرد: والدین می‌توانند با ارائه این فرم برای افتتاح حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه فرزندان خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: در 5 ماه نخست سال جاری 565 هزار و 597 نوزاد متولد شده‌اند که 450 هزار و 832 نوزاد شهری و 114 هزار و 765 نوزاد روستایی بوده است. وی افزود: از این تعداد 289 هزار و 942 نوزاد پسر و 275 هزار و 655 نوزاد دختر بوده‌اند.

به گفته دکتر ناظمی اردکانی، بیشترین آمار تولد در 5 ماهه ابتدای سال جاری در تهران و کمترین آن در سمنان بوده است.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان ثبت احوال
آخرین ویرایش : 1389/07/07 -- 20:30:21
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1588

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS