نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
به زودی کاغذ را از مسیر کار خارج می کنیم      

با رایانه ای شدن و ایجاد پایگاه آرشیو الکترونیکی به زودی کاغذ را از مسیر کار خارج می کنیم. در پی خارج کردن کاغذ از مسیر کار مقرر است اسناد به صورت میکرو فیلدها درآمده و نگهداری شوند.

به گزارش فوری نیوز از بوشهر، صادقی نیا صبح روز گذشته در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: آمار و اطلاعات، بسیار حائز اهمیت است و هر چقدر این آمار و اطلاعات دقیق تر باشد امکان برنامه ریزی بهتری خواهیم داشت و در جهت تحقق اهدافمان موفق تر خواهیم بود.

وی ادامه داد: ما به عنوان دستگاه مسئول ثبت وقایع حیاتی وظیفه ثبت وقایع اصلی پنج گانه شامل ولادت، وفات، ازدواج، طلاق و مهاجرت را بر عهده داریم. و سازمان در سال 1389 برنامه های کیفی خود را در راستای این 5 مهم در نوع اهداف کلان تدوین کرده که به اختصار به ذکر آنها می پردازیم. اولین هدف کلان ساماندهی ثبت ولادت و وفات در مهلت های مقرر بوده که برنامه ابلاغی ما 90 درصد بوده و ما توانسته ایم حدود 96 درصد ثبت در مهلت قانونی داشته باشیم. یعنی حدود 6 درصد از برنامه جلوتریم. اما در بحث وفات مقداری عقب هستیم .آنچه برای ما تعریف شده، باید 89 درصد ثبت در مهلت قانونی داشته باشیم در حالی که ثبت های ما چیزی حدود 93/73 درصد را شامل می شود.

 وی خاطر نشان کرد که این نقصان با همکاری شما سفیران عرصه خبر انشاالله با اطلاع رسانی به مردم  به حداقل خود برسد.

هدف دیگر صدور شناسنامه بالای 15 سال رایانه ای بوده که اکنون ثبت احوال قابلیت صدور شناسنامه مکانیزه ای را داراست اما به صورت محلی است امید می رود که صدور به صورت آنلاین در سراسر کشور تا پایان آبان ماه محقق شود.

صادقی نیا ایجاد ادارات و نمایندگی های جدید را یکی دیگر ازبرنامه های اهداف کلان ذکر کرد و در ادامه از پیگیری و اخذ مجوز 5 اداره و نمایندگی تا پایان مهرماه خبر داد. همچنین ذکر کرد این مراکز در شهرستان جم در بخش ریز و شهرستان دیر در بخش بردخون و شهرستان دیلم در بخش امام حسن، شهرستان دشتی بخش شنبه و شهرستان دشتستان، بخش آبپخش را شامل می شود.

 وی در راستای بر شمردن اهداف کلان به بحث پالایش و پردازش اطلاعات پایگاه جمعیت اشاره کرد و گفت اطلاعات ایرانیان را به صورت اسناد در اختیار ما قرار داده اند تا اسنادی که  احتمال تکراری بودن آنهاست را مورد کنترل و بررسی قرار دهیم به این منظور که هر فرد یکبار محاسبه شده یا بیش از یکبار و در صورت مشاهده این موارد اسناد مقدم باقی مانده و اسناد موخر باطل شود.

صادقی نیا در ادامه اهداف کلان، طرح ایجاد کارت ملی هوشمند را برشمرد که دردست اجراست. وی استقرار سازمان الکترونیک را در بوشهر از توانمندی های قابل ذکر برشمرد و افزود تولید و انتشار آمار ماهانه  قابل رویت بر روی سایت ثبت احوال هم به صورت وب و هم خبرنامه در دسترس مردم عزیزمان می باشد.

وی با اشاره به اهمیت مشاهیر خاطر نشان کرد: تا کنون در سازمان توانسته ایم استاد هویتی 100 مشاهیر را جمع آوری کنیم و از اصحاب رسانه خواست که اگر از وجود مشاهیری که در قید حیات نیستند آگاهی دارند به سازمان اطلاع دهند و سازمان را در اجرای این مهم یاری دهند. 

صادقی نیا در پایان به ذکر آمار عددی ولادت و فوت در 5 ماهه اول سال 1389 پرداخت که به قرار زیر است: در 5 ماهه اول سال 89 تعداد 7377 ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال قبل 1 درصد افزایش یافته که از این تعداد 3823 پسر و 3554 دختر به ثبت رسیده و از این موالید 7087 واقعه در مهلت قانونی یعنی در فرصت 15 روزه به ثبت رسیده و این رقم معادل 07/96 درصد می باشد. همچنین تعداد 1777 واقعه وفات به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال قبل 16 درصد افزایش یافته که از این تعداد 990 مورد مربوط به مردان و 787 مورد مربوط به زنان بوده است. و ازاین تعداد 1314 در مهلت قانونی 10 روزه به ثبت رسیده که این رقم معادل 93/73 درصد می باشد. تعداد ازدواج های به ثبت رسیده در 5 ماهه اول سال 89 5492 مورد بوده که نسبت به مشابه سال قبل 1 درصد کاهش یافته است. رکورد بالاترین نام در سال 1388 در استان بوشهر بین پسران نام ابوالفضل با فراوانی 537 مورد بوده و در سطح ملی نیز نام ابوالفضل با فراوانی 30616 مورد رکورددار بوده است. و نام فاطمه در سطح استان با فراوانی 1112 مورد و در سطح ملی نیز این نام با فراونی 52019 مورد دارای بیشترین رکورد بوده است.

* 55 درصد از پرسنل سازمان ما از خانواده های معظم ایثارگران اند.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : فوری نیوز
آخرین ویرایش : 1389/06/23 -- 18:48:55
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1753

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS