نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پایین ترین میانگین سن ازدواج در سیستان و بلوچستان      

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: این استان در میان سایر استان های کشور پایین ترین میانگین سن ازدواج برای مردان و زنان را دارد.

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: این استان در میان سایر استان های کشور پایین ترین میانگین سن ازدواج برای مردان و زنان را دارد.
    
'علی زاهدی نیا'  در گفت و گو با ر ایرنا افزود: میانگین سن ازدواج در کشور برای مردان 5/26 و برای زنان 22 سال است در حالی که میانگین سن ازدواج برای مردان در استان 7/25 و برای زنان 7/19 سال است.
.

 او بیان کرد: در پنج ماه نخست امسال 34 هزار و 950 واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده است که از این تعداد 11 هزار و 206 واقعه مربوط به ازدواج شهری و 23 هزار و 744 واقعه مربوط به ازدواج روستایی است.

وی گفت: در این مدت به طور میانگین در هر شبانه روز 226 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که در هر ساعت 10 ازدواج را شامل می شود.

او خاطر نشان کرد: در پنج ماه نخست امسال 32 درصد ازدواج‌ ها در مناطق شهری و حدود 68 درصد آنها در مناطق روستایی استان به ثبت رسیده است.

زاهدی نیا گفت: ثبت ازدواج در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که برابر با 13 هزار و 724 واقعه بوده، 155 درصد افزایش داشته است .

وی افزود: بخش عمده این رشد به علت ثبت تعداد 22 هزار و 708 واقعه ازدواج معوقه در پنج ماهه امسال نتیجه اجرای طرح ثبت ازدواج‌ های معوقه با تنظیم اقرارنامه رسمی است که بر اساس همین آمار در مدت یاد شده 65 درصد از کل ازدواج‌ ها را ازدواج‌ های اقرارنامه‌ ای تشکیل می‌ دهد.

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ازدواجهای معوقه به ثبت رسیده در این مدت در مناطق شهری استان سه هزار و 512 واقعه معادل 10 درصد و در مناطق روستایی 19 هزار و 196 واقعه معادل 55 درصد از کل ازدواجها بوده است.

وی بیان کرد: براساس این آمار و جمعیت شهری و روستایی استان در سال 89 نرخ خام ازدواج شهری معادل 21 در هزار نفر و ازدواج روستایی 44 در هزار نفر است از این رو بالاترین نرخ ثبت ازدواج در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است.

او افزود: نرخ خام ازدواج معوقه ثبت شده در مناطق شهری در مدت یاد شده 6/6 در هزار نفر و در مناطق روستایی 35 در هزار نفر است. 


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : http://www.nicenews.ir/
آخرین ویرایش : 1389/06/16 -- 17:11:18
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1725

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS