نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
ثبت احوال و ثبت اسناد به بانک اطلاعاتی مشترک نیاز دارند      

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه همچنان انتقال اطلاعات از سوی دفترخانه ها به سازمان ثبت به صورت سنتی و دستی انجام می شود گفت: در صورت موافقت سازمان ثبت اسناد، آمادگی داریم ظرف یکسال بانک اطلاعاتی مشترک ثبت وقایع ازدواج و طلاق را ایجاد کنیم.

محمد ناظمی اردکانی در گفتگو با  مهر در پاسخ به این پرسش که چرا آمار ازدواج و طلاق سازمان ثبت احوال با سازمان اسناد و املاک کشور متفاوت است، گفت: بر اساس قانون یکی از وظایف سازمان ثبت احوال، ثبت آمار ازدواج و طلاق بر حسب اطلاعات ارسال شده از دفترخانه ها است و اگر تناقضهایی وجود دارد به دلیل اعلام نشدن آمار توسط دفترخانه های تازه تاسیس است.

وی افزود: هم اکنون انتقال اطلاعات از سوی دفترخانه ها به سازمان ثبت به صورت سنتی و دستی انجام می شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این پرسش که چرا سازمان ثبت احوال و دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق (سازمان ثبت اسناد کشور) دارای بانک اطلاعاتی مشترکی نیستند گفت: سازمان ثبت اسناد به دلیل کمبود بودجه توان اجرای اینگونه برنامه ها را ندارد ولی سازمان ثبت احوال آماده است تا بخشی از هزینه ایجاد بانک اطلاعاتی و نرم افزار مشترک میان این دو سازمان را تامین کند.

وی گفت: ایجاد شبکه اطلاعاتی مشترک میان سازمان ثبت اسناد و سازمان ثبت احوال جزو ضرورتهای جامعه آماری کشور است و سازمان ثبت احوال در صورت موافقت سازمان ثبت اسناد کشور می تواند یکساله این طرح را اجرایی کند.

ناظمی اردکانی در مورد انعکاس آمارهای ازدواج و طلاق توسط برخی از سازمانهای که در این زمینه مسئولیتی ندارند گفت: هر سازمانی پاسخگوی اعلام آمارهای درست یا غلط خود است ولی آمار سازمان ثبت احوال آمار ثبتی است یعنی اینکه به ازای هر عدد از آمار سازمان ثبت یک سند وجود دارد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : جام جم آنلاین
آخرین ویرایش : 1389/06/16 -- 16:45:33
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1706

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS