نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
ثبت مهاجرت‌های درون شهری و برون شهری مکانیزه شدن ارایه خدمات به صورت الکترونیکی تا دهه فجر      

رییس سازمان ثبت احوال کشور ثبت مهاجرت را از برنامه‌های این سازمان در سال جاری بیان کرد و گفت: با ثبت مهاجرت، مردم از طریق پورتال سازمان ثبت احوال و بدون نیاز به حضور در ادارات، تغییر محل سکونت خود اعم از درون شهری و برون شهری را اعلام می‌کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، دکتر محمد ناظمی اردکانی در این باره افزود: پس از اعلام تغییر محل سکونت از طریق شهروندان، سازمان ثبت احوال در کارت جدید که حاوی شماره ملی فرد است، کد پستی جدید را اعلام می‌کند.

وی واگذاری بخشی از خدمات به دفاتر غیردولتی و محدودکردن سازمان ثبت احوال به وظایف حاکمیتی و ترویج کاربرد شماره ملی را دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری بیان کرد و گفت: در دولت‌های نهم و دهم برنامه‌هایی برای تحول در این سازمان تعریف شده که بیشترین تحولات مربوط به حوزه فناوری‌های جدید است.

وی اظهار کرد: سازمان ثبت احوال با فناوری‌های جدید هماهنگ شده و در حال توسعه است و امیدواریم بسیاری از خدماتی را که امروز به صورت حضوری به مردم ارایه می‌کنیم، در آینده نزدیک از طریق پورتال سازمان و بدون نیاز به مردم ارایه کنیم .

ناظمی اردکانی تصریح کرد: اکنون بخشی از خدمات سازمان ثبت احوال به صورت الکترونیکی (غیرحضوری) ارایه می‌شود که امیدواریم تا دهه فجر امسال زمینه مکانیزه شدن ارایه خدمات به صورت الکترونیکی را فراهم کنیم.

وی در مورد آرشیو الکترونیکی اسناد نیز گفت: اکنون، اسناد بصورت کاغذی نگهداری می‌شوند که این امر در دراز مدت، موجب فرسودگی و مخدوش شدن اسناد می‌شود اما با برنامه ریزیهای صورت گرفته، آرشیو الکترونیکی اسناد آغاز شده است.

ناظمی اردکانی افزود: سازمان ثبت احوال، سازمانی حاکمیتی و زیرساختی است که خدماتی منحصر به فرد از جمله صدور شناسنامه، اسناد هویتی و سجلی دارد، این سازمان، از لحاظ انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی که برای برنامه ریزی‌های خرد و کلان همه دستگاههای اجرایی نیاز است، آمار ثبتی و مستند دارد.

 وی با بیان اینکه از سال 1368 شماره شناسنامه صادر نمی شود، گفت: هم اکنون 30 میلیون از جمعیت کشور  فاقد شماره شناسنامه بوده و تنها کد شناسایی ملی دارند. در صورتی که استفاده از شماره ملی بین مردم بیش از پیش نهادینه شود، دیگر نیازی نخواهد بود که در شناسایی افراد، نام پدر و سایر موارد سوال شود.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران
آخرین ویرایش : 1389/06/16 -- 16:36:39
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1614

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS