نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
بیماری‌های قلبی و عروقی ، شایع‌ترین علت مرگ و میر ایرانیان در سال ۸۸ بوده است      

براساس آمارهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال در سال ۸۸، ۵علت اول مرگ و میر در کشور به‌ترتیب بیماری‌های قبلی و عروقی، سوانح و مسمومیت‌ها، سرطان‌ها و سایر تومورها، بیماری‌های دستگاه تنفسی و بیمارهای عفونی و انگلی است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کل کشور  ایران  گفت: براساس آمارهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال، بیماری‌های قلبی و عروقی، شایع‌ترین علت مرگ و میر در سال ۸۸ است.

 به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  ابراهیم رشیدی در گفت‌وگو با ایلنا افزود: براساس آمارهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال در سال ۸۸، ۵علت اول مرگ و میر در کشور به‌ترتیب بیماری‌های قبلی و عروقی، سوانح و مسمومیت‌ها، سرطان‌ها و سایر تومورها، بیماری‌های دستگاه تنفسی و بیمارهای عفونی و انگلی است.

او توضیح داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد،  علت مرگ و میرها نسبت به ۱۰ تا ۲۰ سال گذشته تغییر کرده است؛ مثلا در گذشته بیماری‌های انگلی و عفونی در رتبه بالاتری قرار داشت و افراد بیشتری بر اثر اینگونه بیماری‌ها از بین می‌رفتند اما اکنون در رتبه پنجم قرار دارد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کل کشور ادامه داد: از آنجایی که طول عمر در ایران هم افزایش یافته است و بیماری‌های قلبی و عروقی نیز بیشتر در سنین بالا اتفاق می‌افتد، بیماری‌های قلبی و عروقی به عامل اصلی مرگ و میر در کشور تبدیل شده است.

 ۳۹٫۳درصد مرگ‌های کشور ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است که ۱۹٫۵ درصد ناشی از سکته قلبی، ۹٫۳درصد به‌علت سکته مغزی، ۳٫۱ درصد به‌علت فشارخون بالا و بقیه به‌علت سایر بیماری‌های قلبی و عروقی است.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز
آخرین ویرایش : 1389/06/05 -- 21:22:12
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1533

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS