نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
ارائه خدمات ثبت احوال از طریق دفاتر پیشخوان دولت      

رئیس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد


گروه اجتماعیهمه امور مربوط به پیشخوان ثبت احوال همچون صدور شناسنامه، کارت ملی و تحویل گرفتن مدارک شخص از این پس در این دفاتر انجام می شود و فقط صدور شناسنامه به عهده سازمان ثبت احوال است.
    به گزارش خبرنگار «ایران» رئیس سازمان ثبت احوال کشور در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر شش خدمت دراین دفاتربه مردم ارائه می شود و با راه اندازی و توسعه دفاتر پیشخوان دولت تا پایان سال جاری، 12 نوع خدمت ثبت احوال در این دفاتر ارائه می شود که این اقدام سازمان به منظور اجرای اصل 44 و کاهش تصدی گری دولت است. محمد ناظمی اردکانی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایران که تعویض شناسنامه ها با توجه به اعلام عمومی آن از چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: شناسنامه هایی که در اختیار مردم است همچنان اعتبار دارد و سازمان در حال حاضر برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و چند استان به صورت آزمایشی شناسنامه های جدید را صادر کرده است که به محض آماده شدن امکانات مورد نیاز، فراخوان عمومی از طریق سازمان ثبت احوال اعلام خواهد شد.
    معاون وزیر کشور با تاکید بر ارائه آمار و اطلاعات متنوع جمعیتی از سوی ثبت احوال تصریح کرد: صدور اسناد هویتی برای همه ایرانیان از مهمترین ماموریت های این سازمان است.
    وی افزود: ایجاد پایگاه شناسایی ایرانیان با استفاده از آمار هویتی و اطلاعات مربوط به اسکان، تحصیل و شغل در قالب بانک جامع اطلاعاتی، تبدیل سازمان به یک سازمان کاملاً الکترونیکی و انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی به روز از جمله اهداف و برنامه های سازمان ثبت احوال خواهد بود.به گفته ناظمی صدور کارت هوشمند ملی از سال 1390 برای همه شهروندان از دیگر برنامه های این سازمان است.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/06/03 -- 22:18:37
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1805

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS