نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت «روز ثبت احوال»      

سوم دی ماه، سالروز نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است و نامگذاری این روز به عنوان «روز ملی ثبت احوال» ، فرصتی مغتنم برای تبیین تلاش‌های خدمتگزاران این عرصه است که منشأ خدمات چشمگیری در این مرز و بوم بوده‌اند.

سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع رسمی امور هویتی ایرانیان، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و احراز هویت در بستر خدمات هویت الکترونیکی ایجاد کرده است.
 
صدور کارت ملی هوشمند، به عنوان زیرساخت اصلی دولت الکترونیک، مورد تاکید و توجه دولت بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن تمامی خدمات با مشارکت موثر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود که نشانگر تحولات چشمگیری است که در حوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.
 
خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و این پهناوری، موجب شده تا کم تراکم ترین استان کشور از نظر جمعیتی محسوب شود؛ اگرچه این موضوع، روند توسعه زیرساخت ها و خدمات رسانی در استان را با کندی مواجه کرده است، لیکن نیروی انسانی توانمند، تلاشگر و نخبه از مزیت های برجسته استان خراسان جنوبی است که ما را در مسیر توسعه ی شتابانِ منطقه، دلگرم و امیدوار می کند.
 
علیرغم افزایش آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق در کشور و همچنین شیب فزاینده آن در استان، رتبه بیست و نهم خراسان جنوبی در ثبت طلاق کشور و رتبه پانزدهم در ازدواج با وجود جمعیت کم، نشانگر جایگاه والا و مقدس «نهاد خانواده» میان مردم «فرهنگ مدار» و «خانواده دوست» استان است؛ چرا که خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی، اثرگذارترین کانون تربیتی به شمار رفته و پرداختن به این بنای بنیادین و هدایت آن به جایگاه واقعی اش، سبب اصلاح جامعه و غفلت از آن، سقوط به ورطه نابودی خواهد بود.
 

اینجانب فرارسیدن سالروز «ثبت احوال» و آغاز صد و یکمین سال تاسیس این سازمان را به کلیه کارکنان خدوم ثبت احوال در استان خراسان جنوبی، تبریک عرض می نمایم و امیدوارم دستگاه های اجرایی مرتبط، با همکاری صمیمانه با تلاشگران ثبت وقایع حیاتی، در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیاست های دولت «تدبیر و امید» و ارائه خدمات شایسته به شهروندان موفق و سربلند باشند.

محمدصادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1398/10/03 -- 10:52:28
نویسنده : H.K.N
تعداد بازدید : 80

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS