نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
صدورکارتهای ملی هوشمندازسال 1390 آغاز می شود      

محمد ناظمی اردکانی در جلسه هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان قزوین با اشاره به آغاز صدور این کارت ها به صورت پایلوت در استان قم افزود: صدور کارت های هوشمند ملی امکان شناسایی افراد در ساختار مجازی ، دسترسی به اطلاعات افراد در سطوح مختلف و امضای دیجیتال را به افراد می دهد.

کاظمی اردکانی ثبت وقایع حیاتی، صدور اسناد هویتی و انتشار داده های جمعیتی را از مهمترین وظایف سازمان ثبت احوال ذکر و اظهار کرد: ثبت احوال در آینده دولت الکترونیک نقش مهم و سازنده ای را بر عهده دارد.

وی در ادامه به ایجاد آرشیو الکترونیک در سازمان ثبت احوال خبر داد و تصریح کرد: ایجاد آرشیو الکترونیک کمک بسیاری را به مکانیزه شدن سازمان ثبت احوال می کند.

معاون وزیر کشور ترویج کاربرد شماره ملی برای افراد را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: کاربرد استفاده از شماره ملی افراد زمانی معنا پیدا می کند که به سمت دولت الکترونیک حرکت کنیم.

کاظمی اردکانی از گسترش واحد های خدماتی و کاهش تصدی گری سازمان ثبت احوال خبر داد و خواستار توسعه و کمک به این واحد ها در جلسات شورای برنامه ریزی استان ها شد.

وی در ادامه کل جمعیت کشور را 72 میلیون و 774 هزار و 50 نفر ذکر کرد و گفت: استان قزوین یک و شش دهم از این جمعیت یعنی یک میلیون و 176 هزارو 642 نفر را در خود جای داده است.

رییس سازمان ثبت احوال ،با اعلام این که 4/68 درصد از جمعیت کشور را ساکن در نقاط شهری و 6/31 درصد آن را ساکن در نقاط روستایی هستند و اضافه کرد: 1/68 درصد جمعیت استان قزوین شهری بوده و 9/31 درصد در نقاط روستایی این استان ساکن هستند.

وی با اشاره به ترکیب جمعیتی کشور و استان قزوین نیز گفت: 1/49 درصد جمعیت کشور را زنان و 9/50 درصد را مردان تشکیل می دهند در حالی که 1/51 درصد جمعیت استان قزوین متشکل از زنان بوده و 9/48 درصد را مردان تشکیل می دهند.

کاظمی اردکانی نرخ ولادت در کشور را 5/18 درصد نرخ وفات را 6/4 درصد، نرخ ازدواج را 6/13 درصد و نرخ طلاق را 7/1 درصد به تعداد هر هزار نفر بیان کرد و افزود: این درحالی است که نرخ ولادت در استان قزوین 1/17 درصد، نرخ وفات 2/4 درصد، نرخ ازدواج 8/11 درصد و نرخ طلاق 3/1 درصد به هزار نفر ارزیابی شده است.

وی با اشاره به کارت های ملی صادر شده برای افراد نیز گفت: بیش از 55 میلیون نفر از جمعیت کشور موفق به دریافت کارت ملی خود شده اند.

رییس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه در استان قزوین نیز 906 هزارو 27 نفر موفق به دریافت کارت ملی خود شده اند ادامه داد: می توان گفت بیش از 98 درصد آحاد جمعیتی کشور تاکنون کارت ملی خود را دریافت کرده اند.

وی همچنین از الکترونیکی شدن دو میلیون و 113 هزار و 579 سند هویتی استان قزوین در آینده ای نزدیک خبر داد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/06/03 -- 20:55:28
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1553

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS