نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
صدور کارت ملی بر اساس نشانی جدید      

*ناظمی اردکانی: شهروندانی که از محلی به محل دیگر نقل مکان می کنند، باید با مراجعه به این سایت، نشانی جدید خود را وارد کنند و پس از آن، در دو روز کارت ملی جدید درخواست کننده با کدپستی جدید صادر خواهد شد

افرادی که از شهری یا منطقه ای به محلی دیگر تغییر محل سکونت می دهند، از امروز با وارد کردن نشانی جدید خود به سامانه ثبت تغییرات کدپستی ایرانیان، کارت ملی جدید با کد پستی جدید دریافت خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور امروز همزمان با راه اندازی سامانه ثبت تغییرات کد پستی ایرانیان افزود: کارت ملی این افراد با همان مشخصات و بدون تغییر و فقط با تغییر کدپستی جدید، برای آنان صادر و به نشانی جدید ارسال خواهد شد.
ناظمی اردکانی با بیان این که این سامانه همه مهاجرت های درون و برون شهری شهروندان را رصد خواهد کرد، گفت: کارت ملی جدید افراد، حداکثر در یک ماه به نشانی آنان ارسال خواهد شد.
وی با بیان این که این طرح از حدود دو ماه گذشته، به صورت آزمایشی آغاز شده است، اظهار داشت: این سامانه مانع از حضور فیزیکی شهروندان، در شعب ثبت احوال می شود.
ناظمی اردکانی افزود: شهروندانی که از محلی به محل دیگر نقل مکان می کنند، باید با مراجعه به این سایت، نشانی جدید خود را وارد کنند و پس از آن، در دو روز کارت ملی جدید درخواست کننده با کدپستی جدید صادر خواهد شد.
وی تصریح کرد: در کارت ملی جدید، هیچ‌گونه تغییری به جز تغییر در کدپستی ایجاد نخواهد شد.
ناظمی اردکانی گفت: پس از صدورکارت ملی جدید، این کارت حداکثر در مدت یک ماه به نشانی جدید درخواست کننده ارسال خواهد شد.
وی افزود: تا زمان درخواست کارت جدید، کارت ملی قبلی کماکان معتبر خواهد بود.
رئیس سازمان ثبت احوال با بیان این که برای تغییر و دریافت کارت ملی جدید، مبلغ هزار تومان از متقاضی دریافت خواهد شد، افزود: مأموران پستی پس از تحویل کارت ملی جدید از فرد متقاضی، کارت ملی قبلی را دریافت می کنند و به ثبت احوال تحویل خواهند داد.
وی تصریح کرد: برای صدور کارت ملی با کدپستی جدید، نیازی به عکس یا مدارک دیگر نیست.
ناظمی اردکانی همچنین گفت: از دهه فجر امسال، همه فعالیت های ثبت احوال کشور مکانیزه خواهد شد.
وی همچنین از راه اندازی آرشیو الکترونیکی در اداره ثبت احوال در آینده نزدیک خبر داد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/06/03 -- 20:40:30
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1522

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS