نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
سرپرست اداره کل ثبت احوال استان خبر داد : صدور شناسنامه رایگان برای نوزادان با نام های رضا و معصومه      

سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی از صدور شناسنامه ی رایگان برای نوزادانی که در روز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) متولد شده باشند و نام های معصومه و رضا را انتخاب نمایند در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، علیرضامهرآور ، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت افزود :انتخاب نام های نیکو برگرفته از اسامی مذهبی و ملی همواره مورد تاکید سازمان ثبت احوال کشور بوده و استان خراسان جنوبی نیز در این مسیر گام برمی دارد.
وی از اهمیت ترویج فرهنگ صحیح نام گزینی در جامعه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که اینگونه اقدامات فرهنگی در این راه موثر واقع شود
مهرآور همچنین به فراوانی نام های رضا و معصومه اشاره کرد و بیان داشت در استان خراسان جنوبی قریب به 15 هزار نفر نام رضا را برای فرزندان خود انتخاب نموده اند که این تعداد از ابتدای امسال 12 مورد بوده است.
وی همچنین ابراز داشت که بیش از 25 هزار نفر نیز نام مبارک معصومه را برای فرزندان خود برگزیده اند و از ابتدای امسال هم نام 16 دختر در استان به نام کریمه اهل بیت(س) مزین شده است.
گفتنی است در سه ماهه ابتدائی سال جاری 1978 دختر در استان به دنیا آمده که نام های فاطمه،فاطمه زهرا،حلما،زهرا و زینب دارای بیشترین فراوانی نام بوده اند.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1398/04/16 -- 12:27:18
نویسنده : H.K.N
تعداد بازدید : 254

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS