نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
یک میلیون و 400 هزار نوزاد تحت پوشش طرح «تامین آتیه»      

رییس سازمان ثبت احوال کشور پیش‌بینی کرد تا پایان امسال حدود یک میلیون و 400 هزار نوزاد متولد و مشمول طرح «تامین آتیه» دولت می‌شوند.


 

محمد ناظمی اردکانی در گفت‌و‌گو با «ایسنا» با بیان اینکه طرح تامین آتیه، طرحی ملی، آینده نگر و ابتکاری از سوی دولت است، افزود: تفاهم‌نامه سازمان ثبت احوال و بانک ملی، جهت‌گیری‌های لازم را برای اجرا دارد و شامل متولدین سال 89 می‌شود.
وی تعداد متولدین سال‌جاری تا 17 مرداد را 436 هزار نفر اعلام و پیش‌بینی کرد تا پایان سال تعداد متولدین سال 89 به حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر برسد.
به گفته این مقام مسوول، در گذشته درصد کمی از ولادت‌ها با تاخیر به ثبت می‌رسید، ولی با توجه به طرح تامین آتیه و هدیه‌ای که برای نوزادان اختصاص یافته است، به صد‌درصد ثبت ولادت می‌رسیم.
وی نسبت جنسی متولدین سال‌جاری تاکنون را 104 پسر به 100 دختر اعلام کرد و افزود: درصد متولدین شهری و روستایی نیز نسبت 70 به 30 دارد و در حال حاضر کلیه ولادت‌های روستایی را بلافاصله و به تفکیک هر روستا در اختیار داریم.
ناظمی اردکانی اضافه کرد: کلیه شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور پس از ارائه شناسنامه متولدین 89، سند پس‌انداز را ارائه می‌کنند، ضمن اینکه این حساب فعال خواهد بود تا امکان اضافه شدن وجه را داشته باشد.
رییس سازمان ثبت احوال در خاتمه یادآور شد که شناسنامه‌های کلیه متولدین امسال، از نوع شناسنامه‌های جدید خواهد بود.

 


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/05/30 -- 23:27:41
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1363

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS