نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پرداخت هدیه یک میلیون تومانی دولت به نوزادان      

با امضای تفاهم همکاری میان سازمان ثبت احوال و بانک ملی/ پرداخت هدیه یک میلیون تومانی دولت به نوزادان عملیاتی شد


تهران- سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی ایران در خصوص طرح تامین آتیه مهر امام رضا (ع )و به منظور اجرای بهینه این طرح مبنی بر اعطای هدیه ‪۱۰‬ میلون ریالی دولت جمهوری اسلامی ایران به نوزادان متولدین سال ‪۱۳۸۹‬ تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مدیرعامل بانک ملی ایران روز یکشنبه در حاشیه امضای این تفاهمنامه با اشاره به نحوه تخصیص هدیه ‪ ۱۰‬میلیون ریالی دولت به نوزادان گفت: موارد مصرف این سپرده‌ها در آیین نامه مصوب دولت مشخص شده و ریاست جمهوری در روز نیمه شعبان به صورت نمادین تعدادی از اسناد مربوط به افتتاح این حساب را بین متولدین سال ‪ ۱۳۸۹‬توزیع می‌کند.

بر اساس تصمیمات دولت برای تامین آتیه و پس انداز قسمتی از ثروت‌های فعلی برای نسل آینده، در لایحه بودجه امسال پنج هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده تا به متولدین سال ‪ ۸۹‬تعلق بگیرد.

محمود رضا خاوری افزود: همه کسانی که امسال در کشور متولد می‌شوند از این مزیت بهره مند شده و برای آنان پس از معرفی سازمان ثبت احوال کشور؟ حساب پس انداز ‪ ۱۰‬میلیون ریالی افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: مجری این طرح بر اساس توافق‌های انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بانک ملی ایران است. سازمان ثبت احوال نیز برای حسن اجرای این طرح مشارکت دارد.

خاوری ادامه داد: امیدواریم این اقدام دولت منشا خیر برای نسل آینده کشور باشد. این موضوع نشان می‌دهد دولت در پی آن نیست هر آن چه از ثروت ملی کسب کند را خرج کند بلکه به دنبال پس انداز قسمتی از آن برای نسل آینده است.

مدیرعامل بانک ملی ایران در خصوص تامین منابع اعتباری این طرح و نقش صندوق مهر رضا در اجرای آن گفت: همه منابع مالی این طرح از سوی دولت تامین شده و بانک ملی به عنوان یک بانک دولتی کارگزار اجرای این طرح است.

در گذشته قرار بود این طرح از سوی صندوق مهر رضا اجرا شود ولی به بانک ملی سپرده شد.

خاوری تاکید کرد: از این سپرده‌ها برای اجرای طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری استفاده شده و سود حاصل از آن به حساب افراد مختلف واریز می‌شود. سازمان حسابرسی کشور به عنوان امین بر این حساب‌ها نظارت می‌کند.

وی تاکید کرد: از حساب‌های سپرده مذکور پس از ‪ ۲۰‬سال، می‌توان برای هزینه های تحصیل، اشتغال، ازدواج، حج تمتع، بیماری صعب العلاج و یا خرید مسکن استفاده کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: این حساب پس انداز بوده و علاوه بر دولت، قیم، ولی و یا شخص خیر دیگری می‌تواند اندوخته‌ای بر آن بیافزاید ولی سهم دولت تا ‪ ۲۰‬سالگی قابل برداشت نیست هرچند که سهم دیگران پس از ‪ ۱۸‬سالگی قابل برداشت است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور نیز در این مراسم گفت: این طرح با ابتکار و درایت رییس جمهوری انجام شده و اجرای آن با مدیریت بانک ملی ایران و همکاری ثبت احوال صورت می‌گیرد.

محمد ناظمی اردکانی گفت: برای همه متولدین سال ‪ ۱۳۸۹‬که شناسنامه صادر شده است، معرفی نامه‌ای به شعب بانک ملی ارایه می‌شود و این افراد می‌توانند با مراجعه به شعب مربوطه دفترچه حساب پس انداز خود را دریافت کنند.

به گفته وی واریز این مبلغ برای همه متولدین ایرانی سال ‪ ۱۳۸۹‬در داخل و خارج از کشور در نظر گرفته شده که متولدین خارج از کشور از طریق هماهنگی سازمان ثبت احوال و کنسولگری ایران می‌توانند از این مزیت برخوردار شوند.

اردکانی اظهار داشت: در سه ماه اول امسال ‪ ۳۲۸‬هزار و ‪ ۱۶۴‬نفر متولد شده اند که برای همه آنان حساب پس انداز ‪ ۱۰‬میلیون ریالی افتتاح می‌شود.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/05/30 -- 23:01:42
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1485

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS