نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی اعلام کرد : صدور بیش از 210 هزار کارت ملی هوشمند در استان      

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی ، مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان افزود: کارت ملی هوشمند به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک مطرح بوده ، و لازم است هم استانی های گرامی هر چه زودتر نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.

 

وی همچنین عنوان کرد  که در شش ماهه نخست سال جاری قریب به 50 هزار درخواست کارت ملی هوشمند اخذ شده که بیشتر آن تحویل متقاضیان شده است.
مدیر کل ثبت احوال  استان همچنین ابرازداشت در راستای تحقق اصل 44 ، واگذاری امور به بخش خصوصی و به جهت تسریع در روند خدمت رسانی به مراجعین، مرحله تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند به دفاتر پست و پیشخوان خدمات دولت ، در استان واگذار شده و در آینده نزدیک خدمات تحویل کارت ملی هوشمند نیز به بخش خصوصی واگذارخواهد شد.
این مقام مسئول از صدور قریب به 226 هزار جلد شناسنامه مکانیزه از ابتدای این طرح در استان نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با این اقدام گامی بلند در راستای اتقان اسناد هویتی ایرانیان برداشته شود.
فاطمی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه کارت های ملی طرح قدیم صرفا تا پایان سال جاری اعتبار داشته ،افزود با همگانی شدن استفاده از کارت های ملی هوشمند ، بسیاری از خدمات الکترونیک دولت بر روی این بستر ارائه خواهد شد و لذا آن دسته از هم استانی هایی که نسبت به این مهم اقدام ننموده اند ، از دریافت خدمات مربوطه محروم خواهند شد.

گفتنی است در شش ماهه اول سال جاری 9447 واقعه ولادت نیز در استان به ثبت رسیده که در گروه پسران بیشترین فراوانی نام به ترتیب امیرعلی ،ابوالفضل و محمد و در گروه دختران فاطمه ، فاطمه زهرا و زینب بوده است.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : سایت اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1396/07/24 -- 08:28:26
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 442

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS