نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
صدور بیش از7770 کارت هوشمند ملی در شهرستان زیرکوه      

رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه از صدور بیش از7770 کارت هوشمند ملی از ابتدای شروع طرح در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره ثبت احوال زیرکوه، حسین زنگوئی رئیس ثبت احوال شهرستان زیرکوه در گفتگو با نسیم قائن  در زیرکوه ، بیان داشت: سازمان ثبت احوال به عنوان یکی از سازمان‌های دولتی است که وظیفه ثبت وقایع ولادت، ازدواج، وفات، طلاق، تهیه و جمع‌آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور را بر عهده دارد.

وی گفت: ثبت وقایع حیاتی از جمله ولادت و وفات مهم ترین و اصلی ترین فعالیت های ثبت احوال می باشد که مبنای اصلی در تهیه آمار انسانی در نظام هویتی و تابعیتی و اساس برنامه ریزی و سیاست گذاری دولت در توسعه کشور می باشد .

رئیس ثبت احوال زیرکوه در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد ثبت احوال زیرکوه پرداخت و گفت: به طور کلی از ابتدای شروع طرح مکانیزه کردن شناسنامه های افراد بالای 15 سال در کشور تعداد 15 هزار و 764  شناسنامه در این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان شده است .

وی بیان داشت: در سه ماهه نخست سال 96 تعداد 893 شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای 15 سال در شهرستان زیرکوه صادر گردیده است .

زنگوئی با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی شهروندان گفت: از ابتدای شروع این طرح نیز تعداد 7808 مورد درخواست تعویض کارت ملی به این اداره شده است که از این تعداد درخواست 7773 کارت هوشمند ملی صادر و 7291 مورد تحویل متقاضیان شده است .

وی همچنین میزان ثبت و صدور کارت های هوشمند ملی این شهرستان را در سه ماهه نخست امسال 514 مورد عنوان کرد و گفت: 1692 مورد صادر و 1639 مورد تحویل متقاضیان شده است .

رئیس ثبت احوال زیرکوه در ادامه به میزان واقعه ولادت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال نیز تعداد220 مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته هیچ گونه تغییری نداشته است .

وی  با بیان اینکه در سه ماهه اول سال 96یک مورد دوقلو زایی نیز در این شهرستان به ثبت رسیده است ، گفت: از تعداد 220 مورد ولادت ثبت شده ، تعداد 125 مورد پسر و 95 مورد دختر بوده است ،

زنگوئی یاد آور شد: از این تعداد ولادت ثبت شده در این اداره 46 مورد شهری و 174 مورد روستایی بوده است .

وی همچنین در مورد اسامی ثبت شده و انتخابی برای این نوزادان در سه ماهه اول سال 96گفت : در بین اسامی پسر بیشترین آنها به ترتیب مربوط به نامهای علی ، ابوالفضل و امیر علی و در مورد اسامی دختر بیشترین نام ها به ترتیب مربوط به نام های فاطمه زهرا، فاطمه و نازنین زهرا بوده است .  

رئیس ثبت احوال زیرکوه با اشاره به افزایش 4/19 درصدی متوفیان این شهرستان نسبت به مشابه سال گذشته گفت: در سه ماهه نخست امسال  37 واقعه وفات در این شهرستان به ثبت رسیده که از این تعداد 4 مورد مربوط به مناطق شهری و 33 مورد مربوط به مناطق روستایی بوده است.

وی یادآور شد: از تعداد 37 مورد واقعه مرگ و میر ثبت شده تعداد 16 مورد را مردان و 21 مورد را زنان تشکیل می دهند .

 زنگوئی هم چنین از ثبت 59 مورد واقعه ازدواج در 3 ماهه سال جاری در زیرکوه خبر داد و خاطرنشان کرد: ثبت واقعه ازدواج در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7/33 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از این میزان واقعه ازدواج به ثبت رسیده تعداد 14 مورد شهری و 45 مورد روستایی بوده است .

رئیس ثبت احوال زیرکوه همچنین با اشاره به واقعه طلاق در شهرستان زیرکوه گفت: تعداد 9 واقعه طلاق در سه ماهه اول سال جاری در این شهرستان به ثبت رسیده که این میزان نسبت به مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است .

زنگوئی در پایان با بیان اینکه برای تعویض شناسنامه و کارت ملی افراد بالای 15 سال تا آخر سال فرصت باقیست ، از کلیه شهروندان و همشهریان عزیز در شهرستان زیرکوه که تاکنون اقدام به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی خود ننموده اند ، خواست تا نسبت به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی خود با طی کردن مراحل ثبت نام از طریق اداره ثبت احوال زیرکوه اقدام نمایند .


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/04/24 -- 07:09:56
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 394

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS