نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
مراسم روز ملی ثبت احوال در استان خراسان جنوبی با حضور حسینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی برگزار گردید .      

مراسم روز ملی ثبت احوال در استان خراسان جنوبی با حضور حسینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، تعدادی از مدیران کل استان، پیشکسوتان ثبت احوال استان، روسای ادارات و مسئولین نمایندگی های ثبت احوال تابعه استان و مسئولین دفاتر پیشخوان دولت برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی، علی پورحسین مدیر کل ثبت احوال استان ضمن بیان این خبر افزود:  حدود یک قرن از تاسیس ثبت احوال کشور می‌گذرد و روز سوم دی‌ماه به عنوان روز ثبت احوال در تقویم کشور ثبت شده است.
وی با بیان اینکه ثبت وقایع چهارگانه از مهم‌ترین رسالت‌های ثبت احوال است، تصریح کرد: میانگین ثبت وقایع ولادت در مهلت قانونی در کشور 98.1 درصد و در خراسان جنوبی 99.6 درصد و همچنین ثبت وقایع وفات در خراسان جنوبی به طور 100 درصد در مهلت قانونی انجام می‌گیرد که این آمار نشان از سرعت عمل و تلاش کارکنان این اداره در استان است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از سال 88 تا 95 با ابلاغ سیاست‌های جمعیتی در استان شاهد رشد ولادت بوده‌ایم، یادآور شد: در سال 94  نسبت ولادت به سال 92 با رشد 3.48 درصدی در استان همراه بوده است.
پورحسین گفت: در سال 94 میزان باروری در استان به 2.8 فرزند رسیده که این میزان بیش‌از میزان جانشینی است.
وی به بالا رفتن سن مادران برای بارداری اشاره کرد و افزود: در هشت ماهه امسال بالاترین سن فرزندآوری در سال به میزان 31 درصد و سن 30 تا 34 سال به میزان 26 درصد بوده است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه در ازدواج نیز سن جوانان بالا رفته است، افزود: در سطح استان میانگین سن پسران برای ازدواج 26.3 سال و برای دختران 22 سال بوده که نسبت به میانگین کشور کمتر است.
پورحسین با اشاره به اینکه برای تکریم ارباب رجوع آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی حدود چهار سال است که توسط ثبت احوال استان انجام می‌گیرد، اضافه کرد: امسال نیز ارزیابی این طرح صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ثبت احوال استان مفتخر است که در تمام شهرستان‌ها به جز بیرجند شناسنامه‌ صادره را در یک روز تحویل متقاضیان می‌دهد.
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه این اداره خدمات خود را به دفاتر پیشخوان واگذار کرده است، افزود: سال گذشته سه دفتر پیشخوان این خدمات را انجام می‌داده‌اند که از این تعداد دو مورد فعال و یک مورد نیمه فعال بوده است.
پورحسین ادامه داد: امسال شش دفتر پیشخوان در مرکز استان فعال شده و 10 خدمت ثبت احوال را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه در دیگر شهرستان‌های استان ارائه خدمات ثبت احوال به چهار دفتر در سال جاری واگذار شده است، یادآور شد: تا پایان امسال قرار است سه دفتر دیگر در شهرستان‌های استان در این زمینه فعال شود.
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی به تعامل این اداره با دیگر ادارات اشاره کرد و گفت: از جمله این ادارات که ثبت احوال با آنها در تعامل بوده می‌توان به بهزیستی و آموزش و پرورش استان نام برد.
پورحسین با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های اصلی ثبت احوال صدور کارت هوشمند ملی است، اضافه کرد: قرار است این طرح در بازه زمانی سه سال، از امسال تا سال 97 به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی 620 هزار نفر واجد شرایط برای صدور کارت ملی هوشمند هستند، خاطرنشان کرد: امسال 150 هزار در استان برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون برای 120 هزار نفر کارت‌ها صادر شده است.
در ادامه این مراسم سیدمحمدحسینی ،معاون استاندار نیز در سخنانی اظهار داشت: ثبت احوال از سازمان‌های اساسی است و فعالیت آن به هویت جامعه بر می‌گردد.
وی تصریح کرد: ثبت احوال مرجعی است که در مجامع بین‌المللی به عنوان یک مرجع رسمی شناخته می‌شود.
معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ثبت احوال یک مرجع اصلی ملی و بین‌المللی است.
حسینی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال از جمله سازمان‌هایی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: این توجه به نسبت کاری که این سازمان انجام و اهمیتی که آمار و اطلاعات داشته باید باشد.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت ثبت احوال بسیار حساس بوده بنابراین باید باور و سلامت در بین کارکنان این سازمان وجود داشته باشد.
وی همچنین تلاش کارکنان گمنام ثبت احوال را موجب تعالی و پیشرفت امروز این مجموعه دانست و بر اهمیت کار این کارکنان خدوم تاکید نمود.
گفتنی است در پایان این مراسم از سه پیشکسوت ،سه ثبت یار و تعدادی از کارمندان نمونه ثبت احوال استان نیز تقدیر به عمل آمد.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1395/10/05 -- 00:03:15
نویسنده : H.K.N
تعداد بازدید : 673

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS