نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
برگزاری جشن تکلیف فرزندان پرسنل ثبت احوال خراسان جنوبی      

جشن تکلیف فرزندان پرسنل ثبت احوال استان  با حضور مدیرکل ثبت احوال استان، امام جماعت، کارکنان ، خانواده کارکنان و فرزندان ذیربط آنان برگزار گردید.
مدیرکل ثبت احوال استان ضمن خوشامدگویی به همکاران و خانواده هایشان، به سخنان حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در مبحث نماز اشاره نمود و گفت پسران با رسیدن به سن 15 سال تمام و دختران به سن 9 سال تمام بالغ می شوند و به سن تکلیف می رسند. این بلوغ، بلوغ عبادی و تکلیفی و دینی است. بلوغ دیگر بلوغ سیاسی است . بلوغ سیاسی بعنوان رشد فکری و آگاهی از مسائل سیاسی جامعه و داشتن خط صحیح فکری و اطاعت از رهبران شایسته است.
پورحسین افزود: گرچه بلوغ شرط تکلیف است اما پدر و مادران باید نونهالان خود را پیش از رسیدن به سن بلوغ با مراسم و سنتهای دینی بخصوص با نماز و روزه آشنا کنند. وی اضافه نمود: نمازگزاری که هرروز 60 بار از مهربانی و عطوفت و رحمت خداوند سخن بگوید از بی رحمی و نامهربانی دور می شود.
پورحسین افزود:  روایتی از امام صادق آمده است که هرکسی سوره کوثر را در نماز واجب و مستحب خود بخواند خداوند در روز قیامت از حوض کوثر به او آب می آشامد و او همنشین رسول خدا در ته و بن بهشت خواهد بود.
قرائت سوگند نامه جشن تکلیف توسط خانم مهلاالسادات ناصحی، و اجرای دکلمه توسط خانم ریحانه السادات پیرایش از برنامه های بعدی این جشن بود. برگزاری مراسم جشن تکلیف با اجرای برنامه های حجت الاسلام و المسلمین حسینی با حضور فعال و گرم نونهالان و نوجوانان جلسه ادامه یافت که در اثنای آن نونهالان و نوجوانان با احکام و مسائل دینی بصورت نمادین آشنا شدند.
در پایان مراسم، لوح و هدایایی به فرزندانی که به تازگی به سن تکلیف رسیده بودند اهدا گردید همچنین از تعدادی از فعالان نماز تقدیر بعمل آمد و نماز مغرب و عشا به جماعت برگزار شد.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1392/02/08 -- 09:36:04
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1578

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS