نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پیام رییس سازمان به مناسبت هفته ثبت احوال      

معاون وزیرکشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور به مناسبت روز سوم دی و هفته ثبت احوال پیامی صادر کرد.

پیام رییس سازمان به مناسبت هفته ثبت احوال

 

معاون وزیرکشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور به مناسبت روز سوم دی و هفته ثبت احوال پیامی صادر کرد.

 
 

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، سوم دی ماه، سالگشت صدور اولین سند هویتی ایرانیان است. نامگذاری این روز به عنوان روز ملی ثبت احوال، فرصتی است ارزشمند به منظور تبیین تلاشهای خدمتگزاران عرصه ثبت احوال که دریک قرن گذشته منشأ خدمات و تحولات چشمگیری در ایران اسلامی بوده‌اند.

صدور اولین شناسنامه تا صدورکارت هوشمند ملی که علاوه بر تصدیق هویت درفضای مجازی به عنوان زیر ساخت اصلی دولت الکترونیک مورد توجه نظام اجرایی کشور بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن کلیه خدمات بامشارکت موثر دستگاههای اجرائی را به ارمغان خواهد آورد، نشان از تحولات چشمگیری است که درحوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.

در این میان تعدد و تنوع ماموریتهای سازمان نظیر صدور و اتقان اسناد هویتی، ساماندهی ثبت وقایع حیاتی، استقرار نظام جامع شناسائی ایرانیان و تولید، تحلیل و انتشار آمار و تحولات جمعیتی همه و همه  شرایطی را فراهم نموده تا نظام اجرایی کشور نگاه جدیدی را به نقش و جایگاه سازمان در نظام حاکمیتی داشته باشد.

از اینرو انتظار می‌رود در شرایط مطلوب بوجود آمده، مجموعه مدیریت سازمان با همراهی و همدلی کارکنان متخصص،متعهد و سخت‌کوش در سراسر کشور زمینه دستیابی و تحقق چشم‌انداز سازمان ثبت احوال را بنحوی فراهم نماید تا این سازمان در افق 1404 با اتّکال به عنایات الهی و در پرتو توجهات حضرت ولی‌عصر(‌عج) ‌و با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری، سازمانی باشد کارآمد، اثر بخش، خلاق و نوآور برای عرضه خدمات جامع الکترونیک در زیر ساخت‌های دولت الکترونیک و به جایگاه رتبه اول در منطقه نائل گردد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد همراه با تحقق مراتب فوق توجه به مباحث فرهنگی بویژه در حوزه مهندسی فرهنگ نامگذاری بعنوان یکی از  دغدغه‌های سازمان، نیازمند برنامه‌ریزی دستگاه‌های فرهنگی کشور و یک تلاش فرابخشی است.

در پایان فرصت را مغتنم شمرده به بهانه فرا رسیدن هفته  ثبت احوال، ضمن ارج نهادن به تلاشهای ارزشمند یاوران ثبت، ثبت‌یاران و دفاتر پیشخوان دولت که به یاری‌مان آمده‌اند، از زحمات کارکنان خدوم ثبت احوال در سراسر کشور صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

                               محمد ناظمی اردکانی


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1391/10/04 -- 17:34:49
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1402

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS