نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پیام ریاست سازمان به مناسبت هفته ثبت احوال      

دکتر ناظمی اردکانی طی پیامی به مناسبت هفته ثبت احوال از زحمات کارکنان خدوم این سازمان در سراسر کشور سپاسگزاری کرد.

 

پیام ریاست سازمان به مناسبت هفته ثبت احوال
 
 
                                       بسمه تعالی
 
سوم دی ماه هر سال یادآور صدور اولین سند هویتی ایرانیان است. بدون تردید نامگذاری این روز به عنوان روز ملی ثبت احوال که با ابتکار شورای فرهنگ عمومی کشور صورت پذیرفت، فرصتی است ارزشمند به منظور تبیین تلاشهای خدمتگزاران عرصه ثبت احوال که دریک قرن گذشته منشأ خدمات و تحولات چشمگیری بوده اند. صدور اولین شناسنامه تا فراهم شدن مقدمات صدورکارت هوشمند ملی که علاوه بر تصدیق هویت درفضای مجازی به عنوان زیر ساخت اصلی دولت الکترونیک مورد توجه نظام تصمیم گیر کشور بوده و دورنمای عملیاتی شدن این طرح ملی ، الکترونیکی شدن کلیه خدمات بامشارکت موثر دستگاههای اجرائی  را به ارمغان خواهد آورد، نشان از تحولات چشمگیری است که درحوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم. در این میان تعدد و تنوع ماموریتهای سازمان نظیر صدور و اتقان اسناد هویتی، ساماندهی ثبت وقایع حیاتی، استقرار نظام جامع شناسائی ایرانیان و تولید ،تحلیل و انتشار آمار و تحولات جمعیتی همه و همه  شرایطی را فراهم نموده تا نظام تصمیم گیر کشور نگاه جدیدی را به نقش و جایگاه سازمان در نظام حاکمیتی داشته باشد.

از اینرو انتظار می رود؛ در شرایط مطلوب بوجود آمده مجموعه مدیریت سازمان با همراهی و همدلی کارکنان متعهد و سخت کوش در سراسر کشور زمینه دستیابی و تحقق چشم انداز سازمان  ثبت احوال را بنحوی فراهم نماید تا این سازمان در افق 1404 با اتّکال به عنایات الهی و در پرتو توجهات حضرت امام عصر (‌ع) ‌و با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری، علاوه بر داشتن ویژگیهایی نظیرسازمانی یادگیرنده ،کارآمد ، اثر بخش ، خلاق و نوآور، تحول گرا ، نظام مند ، نتیجه گرا برای عرضه خدمات جامع الکترونیک در زیر ساخت های دولت الکترونیک ، استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان و انتشار به روز آمار تحولات جمعیتی به جایگاه رتبه اول در منطقه نائل گردد.از سوی دیگر به نظر می رسد؛  همراه با تحقق مراتب فوق توجه به مباحث فرهنگی بویژه در حوزه مهندسی فرهنگ نامگذاری بعنوان یکی از  دغدغه های سازمان، نیازمند برنامه ریزی  دستگا ه های فرهنگی کشور و یک تلاش فرا بخشی است.

در پایان فرصت را مغتنم شمرده به بهانه فرا رسیدن هفته  ثبت احوال؛ ضمن ارج نهادن به تلاشهای ارزشمند یاوران ثبت، ثبت یاران و دفاتر پیشخوان دولت که به یاری مان آمده اند، از زحمات کارکنان خدوم ثبت احوال در سراسر کشور صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

                                                                محمد ناظمی اردکانی


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1390/10/02 -- 10:57:27
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1611

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS