نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
اجرای هدفمندی قیمت ها را کاهش می دهد      

تمدن:تعداد بازرسانمان را به 2000 نفر افزایش داده ایم که آنان با حضور در بازار و میادین میوه و تره بار،بر قیمت ها نظارت خواهند کرد و نخواهیم گذاشت عده ای سودجو مردم را در مضیقه قرار دهند.

 

استاندار تهران با موثرخواندن برنامه های دولت برای کنترل بازار هنگام اجرای قانون هدفمندشدن یارانه ها گفت: پیش بینی می کنیم با شروع اجرای این قانون ، سطح عمومی قیمتها کاهش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، مرتضی تمدن ر گردهمایی ائمه جماعات مساجد استان تهران افزود: برای جلوگیری از افزایش قیمت ها،احتکار و ایجاد تنش در بازار،اقدام به ذخیره سازی اقلام پر مصرف مردم کرده ایم و هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد.
وی با تاکید بر افزایش نظارت و بازرسی بر اصناف برای کنترل قیمت ها گفت:تعداد بازرسانمان را به 2000 نفر افزایش داده ایم که آنان با حضور در بازار و میادین میوه و تره بار،بر قیمت ها نظارت خواهند کرد و نخواهیم گذاشت عده ای سودجو مردم را در مضیقه قرار دهند.
استاندار تهران یادآور شد: در همین زمینه با 160 شرکت تولیدی که اقدام به افزایش قیمت هایشان کرده بودند جلسه گذاشتیم و مقرر شد نسبت به بازگشت قیمت ها به ارقام اولیه اقدام کنند که این امر در حال اجرا است.
به گفته استاندار تهران، هنگام آزاد سازی قیمت حامل های انرژی، افزایش کرایه وسایل حمل و نقل شهری نباید از 15 درصد تجاوز کند و در مورد افزایش قیمت سایر اقلام مرتبط با حمل و نقل نیز تدابیری اندیشیده شده است تا با رفع نیاز رانندگان، جلوی تحمیل هزینه اضافی بر مردم گرفته شود.
تمدن با تشریح مراحل طرح هدفمند کردن یارانه ها، جمع آوری اطلاعات خانوار،اعلام شماره حساب بانکی،پرداخت اولین مبلغ یارانه ها به حساب سرپرست خانوار و اعلام مهلت 45 روزه برای اصلاح اطلاعات و اعلام شماره حساب را چهار مرحله اول اجرای این طرح ملی دانست و افزود: در مرحله پنجم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، رییس جمهوری و مسئولان سازمان هدفمند کردن یارانه ها، جزئیات اجرای این قانون را اعلام خواهند کرد.
وی هدف از هدفمند کردن یارانه ها را اجرای عدالت خواند و اظهارداشت: با محاسبات دقیق و انجام تحقیقات میدانی در نقاط مختلف کشور،میزان مخارج خانوارها به طور دقیق محاسبه شده است و اطمینان داریم که مبلغ پرداختی با تغییرات قیمتی حاصل از هدفمندی یارانه ها تناسب داشته و برای 70 درصد مردم کافی خواهد بود.
استاندار تهران افزود: 30 درصد دیگر جامعه نیز اقشار پر مصرفی هستند که از این پس،به جای بیت المال، باید خود هزینه مصرف زیادشان را پرداخت کنند.
وی خاطرنشان ساخت: فعلا یارانه ها به طور مساوی به همه پرداخت می شود اما در آینده پرداخت ها با توجه به میزان درآمد خواهد بود.
استاندار تهران مبالغ پرداختی به حساب خانوارها را 50 در صد یارانه دولت به آنها برشمرد و اظهارداشت:50 در صد دیگر بصورت غیرمستقیم به مردم ارائه خواهد شد که 30 درصد از این مبلغ به تولید اختصاص خواهد یافت تا جلوی افزایش قیمت ها و تحمیل آن بر مردم گرفته شود.
وی افزود: 20 در صد دیگر نیز صرف تجهیز و افزایش ناوگان حمل و نقل شهری و برون شهری و نیز راهسازی خواهد شد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : دولت
آخرین ویرایش : 1389/09/12 -- 11:04:46
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1757

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS