نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
100 میلیون سند سنتی مکانیزه می‌شود      

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: باید 100میلیون اسناد را از حالت سنتی به مکانیزه در آوریم و تمام آرشیو این سازمان به فرآیند الکترونیکی تبدیل شود

 

 ناظمی اردکانی در یاسوج با اشاره به اینکه  ماموریت‌ اصلی این سازمان ثبت وقابع چهارگانه حیاتی، ثبت مهاجرت، صدور اسناد هویتی، تولید و نشر آمار جمعیتی است، اظهار داشت: این سازمان که 90 سال از تاسیس آن می‌گذرد در دولت نهم و در ادامه آن دولت دهم، با برنامه‌های راهبری نوین و با فرآیند جدید، نحوه خدمات رسانی به مردم را آغاز کرده است. 
ناظمی اردکانی افزود: باید 100میلیون اسناد را از حالت سنتی به مکانیزه در آوریم و تمام آرشیو این سازمان به فرآیند الکترونیکی تبدیل شود و کارهای هویتی مردم که پیش از این دو ماه طول می کشید به دو روز تقلیل یابد. 
وی ادامه داد: از این پس نرم افزاری تولید خواهد شد که تمام اطلاعات را به روز گرفته و اکنون طراحی و تولید شناسنامه‌های مکانیزه در دست اجرا بوده که در همه شهرستان‌ها اجرایی شده و شناسنامه‌ها طبق استاندارد بین المللی صادر خواهند شد. 
به گفته ناظمی اردکانی، از دیگر تغییرات برای ارائه خدمات نوین در این سازمان راه اندازی پورتال در همه شهرستان‌ها و صدور کارت شناسایی هوشمند ملی که همان کلید ورود به سامانه دولت الکترونیک است که با کاربری چند منظوره ظرف مدت سه تا پنج سال، تمام مردم کشور صاحب چنین کارتی خواهند شد 
وی یاد آور شد: تاکنون این سازمان در برنامه‌های طرح هدفمندسازی یارانه‌ها همکاری خوبی با سازمان رفاه و تامین اجتماعی کشور داشته و افزون بر 5/98 درصد اطلاعات ضروری را ارائه داده است. 
وی همچنین به طرح تامین آتیه فرزندان ایران زمین و افتتاح حساب آنها نیز اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات همه متولدین سال 1388تاکنون در اختیار بانک ملی قرار گرفته است. 
ناظمی اردکانی متوسط نرخ ولادت در کشور را 6/18در هر هزار نفر برشمرد و گفت: رتبه استان کهگیلویه وبویراحمد در میان استانهای کشور رتبه 2 است که رتبه قابل قبولی است. 
به گفته وی، نرخ متوسط وفات در کشور 6/5در هر هزار نفر است و این استان بین همه استان‌ها رتبه 26را دارد. 
رئیس سازمان ثپت احوال کشور، نرخ متوسط ازدواج در کشور را 13در هزار و در همین حال نرخ متوسط طلاق را در کشور 8/1 عنوان کرد.

ناظمی اردکانی، هرم سنی بین صفر تا 14سالگی کشور را 1/25درصد و در همین حال هرم سنی میان 15تا 64سالگی را در کشور 7/69 درصد ذکر کرد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/09/07 -- 22:09:48
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1571

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS