نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
ثبت احوال کشور نیازمند نوسازی است      

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تشریح تاریخ ثبت احوال کشور گفت: سازمان ثبت احوال یکی از تشکیلات قدیمی کشور است که ابزار و امکانات آن نیاز به نوسازی دارد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در جمع مدیران مالی ثبت احوال کشور اظهار داشت: در حال حاضر در برخی از نقاط استان فارس نمایندگی ثبت احوال وجود ندارد و مردم آن نقاط برای ثبت و حفظ اسناد خود مجبورند با مشکلات بسیاری به مراکز ثبت مراجعه کنند.
امام جمعه شیراز همچنین به نامگذاری افراد اشاره کرد و بیان داشت: هدایت و ارشاد مردم برای انتخاب نام نیکوی فرزندانشان از وظایف روحانیون به عنوان فرهنگ‌سازان جامعه است چراکه نامگذاری تاثیر بسیاری در آینده جامعه و شکل‌گیری آن دارد.
وی در مورد دیدگاه اسلام نسبت به برنامه‌ریزی ابراز داشت: مجموعه متون دینی از جمله قرآن و روایات مستند بر اصالت دادن به برنامه و با برنامه حرکت کردن است.
ایمانی تصریح کرد: اگر برنامه وجود داشته باشد شاهد رونق اجتماعی جامعه می‌شویم که البته برنامه‌ریزی بدون اطلاعات دقیق امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده است که اسناد هویتی باید محکم و بالاترین ضریب امنیت را داشته باشند تا کسی نتواند از این موضوع سوءاستفاده کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر استحکام اسناد هویتی گفت: باید با بسیج جمعیت و امکانات به منظور رهبر معظم انقلاب جامه عمل پوشاند.
وی افزود: در همین مورد بحث شناسنامه‌های الکترونیک و کارت ملی هوشمند باید با همت و توجه مسئولان استانی و کشور پیگیری ‌شود.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/08/15 -- 17:10:00
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1685

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS