نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
سرپرستان خانوارهای شناسایی نشده به صورت حضوری به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند      

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: سرپرستان خانوارهای شناسایی نشده به صورت حضوری به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: سرپرستان خانواری که همچنان در سامانه رفاهی مورد شناسایی قرار نگرفته‌اند، می‌توانند با مراجعه حضوری به یکی از ادارات ثبت احوال در سراسر کشور، مشکل را برطرف کنند.
ناظمی اردکانی با اشاره به 67 میلیون رکورد اطلاعاتی که به صورت خود اظهاری از طریق توزیع فرم اطلاعات اقتصادی خانوار توسط مرکز آمار ایران تهیه شده بود، گفت: در مرحله نخست، ثبت احوال این اطلاعات را با پایگاه داده‌های جمعیتی کشور تطبیق داد.
 وی افزود طی این بررسی، اطلاعات 436 هزار سرپرست خانوار با پایگاه داده‌های جمعیتی کشور تطبیق پیدا نکرد.
ناظمی اردکانی با اشاره به شناسایی 167 هزار سرپرست خانوار از این تعداد از طریق بهره‌گیری از روش‌های علمی و کار میدانی توسط ثبت احوال خاطر نشان کرد: پس از این، سامانه‌ای به آدرس WWW.ncr.ir در اختیار هموطنان قرار گرفت که سرپرستان شناسایی نشده با مراجعه به این سامانه و درج اطلاعات خود مورد شناسایی قرار بگیرند.
وی خاطر نشان کرد: در این مرحله نیز هویت بخش دیگری از سرپرستان خانوار جا مانده احراز شد، با این وجود کمتر از یکصد هزار سرپرست هنوز شناسایی نشده‌اند.
رییس سازمان ثبت احوال کشور، راه ‌حل‌ مشکل سرپرستان خانوار جا مانده را این طور تشریح کرد: هر سرپرستی که با مراجعه به سامانه رفاهی پیامی مبنی بر این که مورد شناسایی قرار نگرفته است، را دریافت کرده، می‌تواند با مراجعه به یکی از ادارات ثبت احوال در سراسر کشور، اطلاعات خود را در اختیار ثبت احوال قرار دهند.
وی یادآور شد: ثبت احوال پس از دریافت اطلاعات، تاییدیه‌ای برای ارائه به مرکز آمار ایران در اختیار فرد قرار می‌دهد و یا این که راسا این تاییدیه را به مرکز آمار ایران تحویل می‌دهد.
ایشان ادامه دادند، مرکز آمار ایران نیز وظیفه ارائه این اطلاعات به سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها و سامانه رفاهی را بر عهده دارد.
ناظمی اردکانی در ادامه، از روز آمد شدن اطلاعات مربوط به ازدواج و طلاق ظرف چند ماه آینده خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر اطلاعات ولادت و وفات کاملا به روز است، اما با توجه به ضرورت روز آمد شدن کلیه وقایع حیاتی برای اجرای هر چه بهتر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، به دنبال به روز کردن وقایع ازدواج و طلاق از طریق ثبت مکانیزه این اطلاعات هستیم.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/08/09 -- 20:01:40
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1562

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS