نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
علت تعلل در صدور گسترده شناسنامه های جدید      

معاون سجلی و حقوقی سازمان ثبت احوال گفت: چون هنوز همه ادارات ثبت احوال پرینتر صدور شناسنامه جدید ندارند از این رو نمی توانیم به طور گسترده برای صدور شناسنامه های جدید اقدام کنیم.
کرمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر افزود: برای صدور شناسنامه جدید باید پرینترهای مخصوص این کار تهیه می شد که تهیه آنها به تدریج در حال انجام است.

وی گفت: در این مرحله نمی توانیم همه شهرها و روستاها را برای صدور شناسنامه جدید به پرینتر مجهز کنیم ولی پس از اینکه مراکز استان ها و کلان شهرها به این سیستم تجهیز شدند شهرهای کوچک را در دستور کار قرار خواهیم داد.

معاون سجلی و حقوقی سازمان ثبت احوال کشور اظهارداشت: وفتی امکانات صدور شناسنامه جدید از جمله پرینتر را در ادارات ثبت احوال کشور فراهم کنیم، برای تغییر شناسنامه های قدیمی فراخوان عمومی خواهیم داد.

کرمی افزود: هم اکنون صدور شناسنامه جدید در مواردی از جمله عکس دار شدن شناسنامه افراد بالای 15 سال ،فقدان شناسنامه ، پارگی و مخدوش بودن آن انجام خواهد شد.

وی افزود: این دسته از متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوالی که امکان صدور شناسنامه طرح جدید دارند، برای دریافت آن اقدام کنند.

کرمی در پایان گفت: تا 3 ماه آینده همه استان ها به ویژه مراکز آنها به پرینتر صدور شناسنامه جدید مجهز می شوند.

پیش از این سازمان ثبت احوال اعلام کرده بود، هر گونه تغییرات ضروری در شناسنامه های شهروندان تهران از ابتدای خرداد امسال در شناسنامه های جدید اعمال می شود.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع :
آخرین ویرایش : 1389/05/26 -- 19:02:53
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1585

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS