نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
امنیت کارت‌های هوشمند ملی بالاست      

معاون حقوقی سجلی سازمان ثبت احوال کشور گفت: امنیت کارت‌های هوشمند ملی بسیار بالاست

محسن کرمی در مراسم امضاء و تبادل تفاهم‌نامه بین معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور و سازمان ثبت احوال کشور، به وظایف سازمان ثبت احوال اشاره کرد و گفت: ثبت ولادت و صدور شناسنامه، ثبت وفات و صدور گواهی آن، تعویض شناسنامه‌های موجود، جمع‌آوری و انتشار آمار، اختصاص شماره ملی به اتباع ایرانی داخلی و خارجی از جمله وظایف سازمان ثبت احوال به شمار می‌آید. 

وی با بیان اینکه با ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور رکورد ثبت 120 میلیون اطلاعات را داریم، گفت: امیدواریم از سال آینده با حمایت‌های اعتباری ارائه کارت هوشمند ملی به شهروندان اجرایی شود. 

کرمی با بیان اینکه در افق چشم‌‌انداز سال 1404 سازمان ثبت‌احوال باید سازمانی یادگیرنده، اثربخش، کارآمد و خلاق باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 598 اداره، بخش و نمایندگی در کشور وجود دارد که در قالب 7 هزار و 720 پست سازمان فعال هستند. 

معاون حقوقی سجلی سازمان ثبت احوال کشور به اهداف سازمان اشاره کرد و گفت: مهم‌‌ترین اهداف و برنامه‌هایی که در سازمان ثبت ترسیم شده و به صورت ماهانه پیشرفت آن را رصد می‌کنیم شامل آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی، ارائه خدمات مکانیکی سجلی، ثبت اطلاعات تغییر نشانی و تقویت اطلاع رسانی‌و همچنین استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان، ساماندهی ثبت وقایع حیاتی و مهاجرت، صدور انتقال اسناد سجلی و هویتی و استقرار سازمان الکترونیکی از جمله اهداف سازمان ثبت احوال کشور است. 

وی افزود: از جمله دستگاه‌ها و نهادهای استفاده کننده از آمار و اطلاعات جمعیتی می‌توان به آموزش و پرورش، وزارت کار، وزارت مسکن و شهرسازی، نیروی انتظامی، بهداشت و درمان و شوراهای برنامه‌ریزی اشاره کرد. 

کرمی با بیان اینکه همه سعی سازمان ثبت احوال بر این است تا خدماتی که به مردم ارائه می‌شود به صورت الکترونیک باشد، گفت: برای عدم امکان سوء استفاده از اسناد و سرعت در خدمات رسانی باید از شیوه‌های سنتی کمتر استفاده کنیم؛ البته 12 خدمات از طریق پورتال سازمان ثبت احوال به مردم ارائه می‌شود. 

وی با اشاره به امنیت بالای کارت هوشمند ملی برای مردم، اظهار داشت: برای این کارت چند کاربرد در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به احراز و تصدیق هویت، استفاده در عرضه بانکی، مالی و اداری و همچنین احراز هویت در عرصه انتخابات اشاره کرد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/08/04 -- 19:10:24
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1428

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS