نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است      

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در صورت تأمین اعتبارات مورد نیاز، اجرایی شدن کارت هوشمند ملی از سال آینده کلید ورود به دولت الکترونیک است

دکتر محمد ناظمی اردکانی در مراسم امضاء و تبادل تفاهم‌نامه بین معاونت وزارت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان ثبت احوال کشور، اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبارات مورد نیاز برای صدور کارت‌های هوشمند ملی برای شهروندان از سال آینده، کلید ورود به دولت الکترونیک را بدست آورده‌‌‌ایم. 

وی با بیان اینکه شماره ملی کلید ورود به پایگاه‌های اطلاعاتی کشور خواهد بود، تصریح کرد: سازمان ثبت احوال بیشتر از همه دستگاه‌های دیگر از شماره ملی استفاده می‌کند که امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز از شماره ملی در انجام اموراتشان بهره‌مند شوند. 

رحمتی، معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور با حضور در مراسم امروز اظهار داشت: یکی از کارهای معاونت نظارت راهبردی صدور گواهی‌نامه صلاحیت برای مشاوران داخل و خارج کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی است. 

وی ادامه داد: تا سال گذشته اطلاعات شناسنامه‌ای برای صدور گواهی‌نامه‌ها به کار برده می‌شد و از شماره ملی استفاده نمی‌کردیم اما از اسفند سال گذشته مقرر شد همه افراد را با شماره ملی ثبت کنیم. 

به گفته رحمتی بر این اساس حدود 600 تا یک میلیون نفر از افرادی که با سیستم ما سر و کار دارند از کدهای ملی‌شان استفاده شده است.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/08/04 -- 19:08:31
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1572

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS