نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
هرم سنی جمعیت کشور به سمت پیر شدن پیش می رود      

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: هرم سنی جمعیت کشوربه سمت پیری پیش می رود و باتوجه به اینکه ایران درحال توسعه است، نیازمند نیروهای جوان و شاداب برای تداوم موفقیتهای علمی و عملی است

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: هرم سنی جمعیت کشوربه سمت پیری پیش می رود و باتوجه به اینکه ایران درحال توسعه است، نیازمند نیروهای جوان و شاداب برای تداوم موفقیتهای علمی و عملی است.
' دکتر محمد ناظمی اردکانی'  درحاشیه افتتاح نخستین دفتر پیشخوان ثبت احوال استان لرستان افزود: بنابر آمار سال گذشته جمعیت ایران 72 میلیون و 874 هزار نفر است که ازنظر ترکیب جنسی 1/49 درصد زن و 9/50 درصد آن مرد هستند. 
وی اظهارداشت: پارسال یک میلیون و 348 هزار و 546 نفر در ایران متولد شدند که این آمار در شش ماهه نخست امسال حدود 686 هزار و 953 نفر بوده است. 
وی گفت: از جمعیت کشور 4/68 درصد در شهرستانها و 6/31 درصد در مناطق روستایی زندگی می کنند. 
رییس سازمان ثبت احوال کشور، میانگین ولادت درکشور را 5/18 درصد در هر یک هزار نفر عنوان کرد و گفت: نرم تولد در لرستان بالاتر از میانگین کشوری و 9/19 درصد برای هر یک هزار نفر است. 
ناظمی اردکانی، نرخ ازدواج و طلاق کشور درسال گذشته را به ترتیب 6/13 در هر هزار نفر و 7/1 در هر هزارنفر ذکر کرد وافزود: نرخ مرگ و میر در کشور نیز 6/4 در هر هزار نفر برآورد شده است. 
وی گفت: نرخ ازدواج در لرستان 8/13 درهر هزار نفر و نرخ طلاق در این استان نیز 4/1 در هر هزار نفر است. 
به گفته وی، اکنون 120 میلیون اسناد ولادت و وفات در سازمان ثبت احوال کشورموجود است که از این میزان سه میلیون سند مربوط به استان لرستان است. 
رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: لرستان در زمینه ولادت از بدو تولد تا سن 14 سالگی در رتبه 18 کشور، از 15 تا 64 سالگی در جایگاه 14 کشور و در سنین بالای 65 سالگی رتبه 13 کشوری را دارد. 
ناظمی اردکانی همچنین درخصوص صدور شناسنامه های جدید گفت: برای صدور این شناسنامه ها در شهرستانها باید دستگاههای چاپگر ویژه تهیه شود که قیمت هر دستگاه به طور میانگین بین 70 تا 140 میلیون ریال است. 
وی ابرازامیدواری کرد با همکاری استانها اعتبار لازم برای خرید این دستگاهها و صدور شناسنامه های جدید تخصیص یابد.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/07/28 -- 19:56:46
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1972

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS