نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
دستگاه‌ صدور شناسنامه‌های جدید در تمام استان‌ها وجود دارد      

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: در حال حاضر در تمام مراکز استان‌ها دستگاه‌های صدور شناسنامه‌های جدید وجود دارد

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: در حال حاضر در تمام مراکز استان‌ها دستگاه‌های صدور شناسنامه‌های جدید وجود دارد.
دکتر محمد ناظمی اردکانی در جمع روسای ثبت احوال شهرستان‌های لرستان اظهار داشت: واگذاری بخش عمده‌ای از خدمات ثبت احوال از طریق پیشخوان‌های دولت و بخش خصوصی یکی از اهداف و برنامه‌های این سازمان است. 
وی گفت: در همین زمینه در حال حاضر این سازمان با اعطای 45 مجوز دفتر پیشخوان در سطح کشور اقدام به ارائه 12خدمت از طریق این تعداد دفتر کرده است. 
رئیس سازمان ثبت احوال کشور از افتتاح نخستین دفتر پیشخوان در لرستان خبرداد و افزود: ثبت احوال در پی آن است، تا دهه فجر سال‌جاری تمام خدمات خود را نیز به صورت الکترونیکی ارائه دهد. 
ناظمی اردکانی در ادامه به بحث استخدام در ثبت احوال اشاره کرد و گفت: در سال گذشته مجوز استخدام یک‌هزار و 500 نفر در سطح کشور گرفته شده است. 
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری هیچ‌گونه مجوز استخدامی نداریم، خاطرنشان کرد: طبق قانون به ازای هر سه بازنشسته یک نفر جدید استخدام می‌شود. 
رئیس سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: در زمینه جمع‌آوری آمار و اطلاعات جمعیتی کشور، جمع‌آوری اطلاعات جمعیتی تمام ایرانیان در سراسر دنیا نیز توسط سازمان ثبت ‌احوال صورت می‌پذیرد. 
اردکانی افزود: اطلاعات فیزیکی و الکترونیکی توسط نمایندگی‌های ایران در سراسر دنیا جمع‌آوری شده است و در سازمان ثبت‌احوال کشور نگهداری می‌شود. 
وی به ارائه کارت هوشمند ملی به آحاد جامعه با همکاری سازمان‌ها و نهادهای کشور در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: این نوع کارت‌های هوشمند برای رفاه حال مردم و نهادها و سازمان‌های کشور خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌کنند. 
ناظمی اردکانی در ادامه به صدور شناسنامه‌های جدید جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: صدور این شناسنامه‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که شناسنامه‌های آنها نیاز به تعویض و تغییراتی داشته باشند. 
وی تصریح کرد: در حال حاضر در تمام مراکز استان‌ها دستگاه‌های صدور شناسنامه‌های جدید وجود دارد و از تمام معاونان برنامه‌ریزی استانداری‌های کشور می‌خواهیم، بودجه مورد نیاز برای خرید این دستگاه‌های در شهرستان‌ها تلاش کنند. 
رئیس سازمان ثبت احوال کشور قیمت این دستگاه را بین هفت تا 14 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با خریداری این دستگاه چاپ‌گر امکان صدور شناسنامه جدید در شهرهای کشور هم فراهم می‌شود. 
وی ویژگی شناسنامه‌های جدید را عمر بالای 12 سال، عدم امکان جعل، مکانیزه شده و ... عنوان کرد و گفت: تمام اطلاعاتی که وارد شناسنامه‌های جدید می‌شوند، بلافاصله از طریق سیبستم به پایگاه داده‌های جمعیت کشور داده می‌شود. 
ناظمی اردکانی در ادامه به طرح آتیه نوزادان اشاره کرد و گفت: تمام نوزادکانی که در سال 89 متولد شدند و شناسنامه دارند، به بانک‌های عامل برای واریز یک میلیون تومان هدیه رئیس جمهوری معرفی شده‌اند.
 


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/07/28 -- 19:51:38
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1586

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS