نظر شما درباره این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
کارت‌های هوشمند ملی با ارائه خدمات گسترده توزیع می‌شود      

رئیس سازمان ثبت ‌احوال کشور به ارائه کارت‌های هوشمند ملی به آحاد جامعه با همکاری سازمان‌ها و نهادهای کشور در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: با ارائه این کارت‌ها خدمات گسترده‌ای در اختیار آحاد جامعه قرار می‌گیرد

محمد ناظمی اردکانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری سازمان پزشکی قانونی از سامانه استعلام الکترونیکی هویت ملی سازمان ثبت‌احوال و اعلام مشخصات متوفیان دارای هویت در سازمان پزشکی قانونی به سازمان ثبت ‌احوال اظهار داشت: در راستای جمع‌آوری آمار و اطلاعات جمعیتی کشور، جمع‌آوری اطلاعات جمعیتی تمام ایرانیان در سراسر دنیا نیز توسط سازمان ثبت ‌احوال صورت می‌پذیرد. 
وی افزود: اطلاعات فیزیکی و الکترونیکی توسط نمایندگی‌های ایران در سراسر دنیا جمع‌آوری شده و در سازمان ثبت‌احوال کشور نگهداری می‌شود. 
وی به امضای تفاهم‌نامه «تبادل اطلاعات بر خط» بین دو سازمان ثبت‌احوال و پزشکی قانونی کشور اشاره کرد و گفت: با تبادل اطلاعات به صورت آن‌لاین، هویت افراد به صورت کامل تصدیق ‌می‌شود و این تبادل اطلاعات می‌تواند در مأموریت‌های پزشکی قانونی کشور بسیار تأثیرگذار باشد. 
ناظمی اردکانی اضافه کرد: تبادل اطلاعات به صورت آن‌لاین بین دو سازمان پزشکی قانونی کشور و ثبت‌احوال در حال حاضر به صورت یک خط صورت می‌پذیرد و در‌ آینده نزدیک این خدمات در سراسر کشور ارائه خواهد شد. 
وی به ارائه کارت هوشمند ملی به آحاد جامعه با همکاری سازمان‌ها و نهادهای کشور در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: این نوع کارت‌های هوشمند برای رفاه حال مردم و نهادها و سازمان‌های کشور خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌کنند و در این راستا سازمان پزشکی قانونی کشور نیز می‌تواند خدمات خود را بر اساس این نوع کارت‌ها به آحاد جامعه ارائه دهد که این نوع فرآیند در صورت هماهنگی بین دو سازمان صورت خواهد گرفت. 
رئیس سازمان ثبت‌ احوال کشور خاطرنشان کرد: مراجعات برای تشخیص سن به سازمان ثبت‌احوال بسیار زیاد است و با ارتباط و نزدیکی این سازمان با سازمان پزشکی قانونی کشور، همکاری‌های بسیار گسترده و مناسبی تاکنون در این زمینه صورت پذیرفته است.


گروه خبری : اخبار ثبت احوال
منبع : سازمان
آخرین ویرایش : 1389/07/27 -- 19:05:06
نویسنده : M.Sharifzadeh
تعداد بازدید : 1375


 

 

 

وب سایت اداره ثبت احوال زیرکوه


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS